parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ canada goose outlet https://www.gasinc.nl

Zabieg – krok po kroku

KROK 1.

Konsultacja

Pierwsza wizyta to spotkanie z lekarzem implantologiem. Celem tej wizyty jest uzyskanie informacji na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, z uwzględnieniem przebytych i obecnych chorób, przyjmowanych leków oraz nałogów (alkohol, palenie tytoniu).

Badanie lekarskie

Następnie lekarz przystępuje do planowania leczenia, gdzie analizuje warunki kostne, czyli, czy ilość kości pozwala na wprowadzenie implantu, a także ocenia tkanki miękkie, zęby, przyzębie – dziąsła, pozycje zębów oraz obszary.

Diagnostyka

Kolejny krok to wykonanie podstawowego zdjęcia panoramicznego – pantomgramu. Zdjęcie to obrazuję warunki, jakie posiada pacjent do przeprowadzenie zabiegu implantacji, a więc:

– gdzie, ile i jakie implanty zostaną umieszczone u pacjenta.

diagnostyka   Urbanowska_E_19790508_233692408_1
Niestety sam pantomogram nie pokazuje nam przekroju kości, czyli jej szerokości, a co za tym idzie pozostawia pewną niewiadomą dla lekarza.

Dlatego, aby móc zapewnić pacjentowi 100% poprawnie wykonanego zabiegu wykonujemy tomografię komputerową 3D. To interaktywne oprogramowanie komputerowe pozwala na tworzenie trójwymiarowych wizualizacji.

diagnostyka-2

Takie badanie praktycznie w pełni zabezpiecza pacjenta i lekarza przed niepowodzeniem zabiegu. Dzięki tej wizualizacji lekarz może zaplanować w odpowiednio stworzonych programach komputerowych cały zabieg wirtualnie, a następnie z bardzo dużą dokładnością wykonać pacjentowi w realnych warunkach. Dzięki dokładnym wymiarom możemy dokładnie określić jaki długi i szeroki implant umieścimy u pacjenta, aby nie uszkodzić przebiegających gałęzi nerwów czy zatok szczękowych.

diagnostyka-3

Dzięki tomografii komputerowej lekarz z powodzeniem przeprowadzi nawet najbardziej skomplikowany zabieg.

W klinice Soldent istnieje możliwość wykonania na miejscu wszystkich zdjęć panoramicznych a także tomografii komputerowej.

Na tej wizycie lekarz przekuje pacjentowi dokładny plan leczenia, koszty jakie poniesie względem wykonanego zabiegu oraz wyjaśni wszystkie wątpliwości pacjenta dotyczące zaplanowanego leczenia implantologicznego.

 

KROK 2.

ZABIEG – WSZCZEPINIE IMPLANTU

krok2-1W trakcie tego etapu umieszczany jest implant lub kilka implantów w określonej pozycji w kości. Zabieg ten wykonuje się za pomocą mało urazowej techniki chirurgicznej do czego służy w naszej klinice nowoczesny system ultradzwiękowy piezosurgery.

Jeśli implant umieszczamy w miejscu usuniętego już wcześniej zęba jest to implantacja zwykła. Natomiast, jeśli mamy złamany lub zepsuty ząb, który musimy usunąć, najlepszym rozwiązaniem jest implantacja natychmiastowa, czyli umieszczenie implantu podczas tego samego zabiegu w miejscu usuniętego korzenia. Pozwala to zmniejszyć ilość zabiegów dla pacjenta oraz wykorzystać naturalny potencjał zębodołu po ekstrakcji do zagojenia rany na szybsze zrośnięcie się implantu.

Dziąsło jest zaszyte, po 7 – 14 dniach następuję zdjęcie szwów.

 

 

 

 

Czy to boli?

Nie, zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowy i trwa około 0,5 godziny, w zależności od liczby wstawianych implantów;

 

KROK 3.

ETAP GOJENIA

DENTAL-iMPLANTSBezpośrednio po wszczepieniu implantu rozpoczyna się proces zwany osteointegracją, czyli gojenie się tkanki kostnej wokół implantu. Implant powinien uzyskać wstępną stabilizację w kości lecz dla jej dalszego podniesienia zamyka się go pod dziąsłem na kilka do kilkunaście tygodni w zależności od ilości i jakości otaczającej go tkanki kostnej.

Czas gojenia, w przypadku implantów Osseospeed firmy Astra Tech wynosi od 1,5-3 miesięcy. Natomiast okres gojenia się implantów szwajcarskiej firmy Staumann z hydroskopijną powierzchnią SLActive wynosi nawet 4 tygodnie.

 

 

 

 

 

Zabieg umieszczenia implantu

 

Czas oczekiwania na zespolenie – czy chodzimy bez zęba?

Pacjent nigdy się nie opuszcza gabinetu z widocznym brakiem zęba, do zakończenia procesu osteointegracji pacjent otrzymuje dotychczasowe uzupełnienie protetyczne,  to pozwala na normalne funkcjonowanie  i zapewnia psychiczny komfort. Podobnie postępuje się przy utracie bocznych zębów.

 

KROK 4.

ODSŁONIĘCIE IMPLANTU

Gdy upłynie ustalony wcześniej czas przeznaczony na gojenie następuję odsłonięcie implantu. Lekarz nacina błonę śluzową położoną bezpośrednio nad wszczepem i wkręca w implant tak zwaną śrubę gojącą.

Śruba gojąca odpowiada za wygojenie się błony śluzowej w bezpośrednim otoczeniu implantu, a także modeluje kształt dziąsła pod przyszłą koronę protetyczną. Dzięki temu uzyskujemy efekt zbliżony do naturalnych warunków.

Po około 2 tygodniach przystępujemy do ostatniego etapu – wykonania pracy protetycznej na implantach.

 

KROK 5.

ETAP PROTETYCZNY

Podczas tego etapu wykonuje się koronę, most lub protezę przymocowaną do implantu . Przy standardowej procedurze etap ten wykonywany jest na 3-4 wizytach i zajmuje 2-3 tygodnie.

Obecnie nasza klinika wyposażona jest w system komputerowy Cerec 3D, dzięki temu możliwe jest skrócenie tego etapu do jednej dłuższej wizyty, ewentualnie przy odbudowie wielu zębów do dwóch wizyt.

Nowa wykonana korona, idealnie imituje prawdziwy ząb i  jest przytwierdzana na stałe do łącznika.

 

krok-5

 

Facebook