parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ canada goose outlet https://www.gasinc.nl

Protetyka na implantach 3 D

Zaprojektujemy Twój uśmiech w komputerze

3d
Proponujemy najnowsze rozwiązania w sferze protetyki implantologicznej. Zastosowanie techniki CEREC 3D jest obecnie najnowszą komputerową metodą wykonywania pełnoceramicznych koron i mostów na implantach. Dzięki tej nowoczesnej technologii odeszliśmy już całkowicie od wykonywania prac protetycznych starego typu, dzięki temu pacjent skraca czas leczenia, unika nieprzyjemnych wycisków oraz może czynnie brać udział w projektowaniu kształtu swoich zębów, całość jest widoczna na monitorze komputera. Wykonanie prac z użyciem techniki CEREC gwarantuje stworzenie prac na implantach o wysokiej jakości i estetyce.

Co to jest Cerec?

Własne laboratorium

3d-2

Dla wygody naszych pacjentów stworzyliśmy własne laboratorium, które gwarantuje uzupełnienia o najwyższej jakości. Jesteśmy jedną z najnowocześniejszych w Polsce pracowni protetycznych, która pracuje w systemie CAD/CAM. We współpracy lekarz – technik tworzenie uśmiechu podnosimy do rangi sztuki.

Indywidualizacja

3d-3

Proponujemy rozwiązania w pełni zindywidualizowane do ich potrzeb pod względem estetyki, funkcjonalności i biomechaniki. Każda praca jaką wykonujemy w naszej klinice jest konsultowana z zespołem specjalistów i wraz z pacjentem zostaje wybrane dla niego najlepsze rozwiązanie.

Procedura

Po wygojeniu się implantu następuje etap wykonania odbudowy protetycznej opartej na implancie, którą może być pojedyncza korona, most lub proteza.

Tradycyjna metoda

W przypadku tej metody tradycyjnie pobierane są wyciski, które trafiają do laboratorium protetycznego, po wykonaniu ostatecznego uzupełnienia protetycznego praca wraca do gabinetu, gdzie jest przymocowywana do implantu.

System CAD/CAM

3d-4

Dzięki systemowi CEREC nie wykonujemy wycisków tylko skanujemy zęby kamerą wewnątrzustną Omnicam 3D, co umożliwia uzyskanie obrazu uzębienia w komputerze.

Precyzja wykonanego uzupełnienia jest dużo wyższa ponieważ projekt wykonywany jest w 28-krotnym powiększeniu.

Wykonujemy wirtualną pracę protetyczną w komputerze, jeśli pacjent zaakceptuje pracę wybieramy rodzaj i kolor materiału z którego zostanie wycięta praca przez frezarkę numeryczną CEREC MCXL. W protetyce komputerowej wszystkie prace protetyczne wykonywane są z fabrycznie przygotowanych bloczków ceramicznych mających wytrzymałość 3-4 krotnie większą niż tradycyjne korony i mosty.

Następnie po wycięciu, dobraniu koloru i kształtu zębów, lekarz stomatolog cementuje prace w ustach pacjenta.

W tym systemie otrzymujemy idealnie wymodelowany uśmiech.

Rola łącznika implantologicznego

Pomiędzy koroną protetyczną a implantem występuje łącznik implantologiczny, który gwarantuje stabilność i estetykę wykonanej korony lub mostu. Obecnie najbardziej estetycznymi i dopasowanymi łącznikami implantologicznymi są łączniki indywidualne robione w technice komputerowej z tlenku cyrkonu. W przypadku braku pojedynczego zęba wykonujemy na nim pojedynczą koronę. Braki kilku zębów odbudowujemy za pomocą kilku pojedynczych koron lub za pomocą mostu. Jeśli brakuje nam np. 3-4 zębów, możemy umieścić 2 implanty na których będą potem wykonane brakujące 3-4 korony zębowe- to rozwiązanie nazywane jest mostem umieszczonym na implantach. Maksymalnie na 4 implantach w żuchwie możemy wykonać 12 koron czyli wykonać całą odbudowę łuku zębowego.

 

Przykłady rozwiązań protetycznych

  • Umieszczenie jednego implantu i jednej korony
    p1  p2  p3

 

  • Umieszczenie dwóch  implantów i trzech koron
    p2_1  p2_2  p2_3  p2_4

 

  • Umieszczenie kilku implantów w przypadków bezzębia
    p3_1  p3_2  p3_3

System CEREC zrewolucjonizował protetykę – WCZORAJ / DZIŚ

Facebook