parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ canada goose outlet https://www.gasinc.nl

Implant – co to jest?

Cel

Implant został zaprojektowany tak, żeby jak najbardziej przywrócił funkcję naturalnego zęba. Implant zębowy służy do uzupełniania braków zębowych oraz do poprawy stabilizacji protez zębowych od ponad 35 lat. Prawidłowo wszczepiony implant daje gwarancje, że będzie nie do odróżnienia od sąsiednich własnych zębów.

Sztuczny korzeń zęba

Większość osób kojarzy słowo implant jako całość zęba. Natomiast sam implant stanowi substytut korzenia zęba, a dopiero korona na implancie odpowiada właściwej koronie zęba.

implant_budowa

Całość składa się z:

  • implantu – tytanowej lub tytanowo cyrkonowej śruby;
  • łącznika;
  • korony zęba;

Budowa

Implant to kilkumilimetrowa śrubka z gwintem zewnętrznym i specjalnie przygotowaną powierzchnią tytanową, znajduje się w bezpośrednim w kontakcie z kością. Na implancie mocuje się łącznik, a na nim koronę, czyli widoczną część zęba. Długość implantów jest bardzo różna od 6 do 19 mm, natomiast szerokość waha się między 3 a 7 mm.

implant_budowa_1

Materiał

Materiał, z którego wykonany jest implant to tytan lub cyrkon. Tytan to srebrno-biały, niezwykle wytrzymały, biokompatybilny metal. Dzięki swoim unikalnym właściwościom tytan z powodzeniem stosowany jest od lat do produkcji implantów stomatologicznych. Tytan jest metalem, który doskonale przyswaja organizm. Dzięki temu występuje małe ryzyko odrzucenia przez organizm wszczepionych implantów lub pojawienia się alergii.

Implanty dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta w zależności od występujących warunków.

Po umieszczeniu implantu w kości dochodzi do procesu osseointegracji, czyli zrostu żywej tkanki kostnej z tytanową powierzchnią implantu, w efekcie następuje zintegrowanie się wszczepu z kością. Wszczepienie implantu w kość szczęki zapewnia stabilność nałożonych na nią koron, zapobiega zanikaniu kości szczęki, do jakiego dochodzi po utracie zębów. Stymulacja wzrostu kości szczęki po wszczepieniu implantu pozwala uniknąć dalszych komplikacji, takich jak przemieszczanie się zębów, czy zapadania owalu twarzy w miejscach ubytków.

Stosowany system

Stosujemy dwa najbardziej renomowane systemy implantologiczne na świecie:

  • szwedzkie implanty Astra Tech
    logo-1

 

  • szwajcarskie implanty Straumann
    logo-2

 

Te dwa najbardziej uważane systemy spełniają najwyższe światowe standardy, dają nam poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancje trwałości, pełną estetykę i lepsze gojeni.

Facebook