parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ canada goose outlet https://www.gasinc.nl

Historia implantologii w klinice Soldent

Jak to się zaczęło

…już starożytni Egipcjanie eksperymentowali z zębami, szukali rozwiązania dla brakujących zębów. Jednak największy przełom nastąpił w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku w Szwecji, a to wszystko, dzięki badaniom prowadzonym przez profesora Per-Ingvara Branemarka.

Per-Ingvar Brånemark – lekarz, ortopeda, odkrywca zjawiska osteointegracji, czyli trwałego zespolenia tytanu z kością. Profesor Per-Ingvar Brånemark przeprowadził eksperyment, wprowadzając tytanowy cylinder do kości udowej królika. Z czasem doszło do obrośnięcia tytanu przez kość. Odkrycie szybko znalazło zastosowanie m.in. w stomatologii, służąc jako sposób mocowania implantów do szczęki. Pierwsze implanty wykonane z czystego tytanu zostały założone w 1965 roku. Dało to początek nowej metodzie leczenia braków zębowych.

Obecnie zabiegi implantacji stosowane są przez miliony ludzi na całym świecie i stanowią najlepsze rozwiązanie problemu braków w uzębieniu.

Implantologia XXI wieku harmonią w uśmiechu

image004

Współczesna implantologia jest jedną z przodujących dziedzin stomatologii XXI wieku, pozwala nie tylko odzyskać harmonię w uśmiechu ale i stworzyć wymarzony uśmiech . W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod leczenia protetycznego nowe możliwości implantologii zapewnią pacjentowi znacznie większy i nieporównywalny komfort fizyczny i psychiczny. Leczenie implantologiczne opiera się na szczegółowej rekonstrukcji uzębienia w oparciu o implanty zębów.

Implantologia to nowoczesna, bezpieczna i sprawdzona metoda, która zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych. Zastosowanie implantów jest jedynym rozwiązaniem , które pozwala na trwały efekt estetyczny oraz poprawę mechanizmu narządu żucia, który uprzednio został zaburzony przez utratę zębów.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat implantologia przesunęła granicę nauki i sztuki , stworzyła nowe możliwości terapeutyczne i rehabilitacyjne narządu żucia. Na rynku usług stomatologicznych dokonał się ogromny rozwój pod względem technologii, metod pracy i jakości wykonywanych implantów. Dzięki temu tysiące osób w estetyczny, trwały i skuteczny sposób uzupełniły braki pojedynczych zębów lub wyleczyły bezzębie.

 

Praktyka implantologiczna w klinice SOLDENT

praktyka

Jesteśmy pionierem w dziedzinie implantologii. Zabiegami implantacji zajmujemy się od ponad 10 lat. Wiedzę i praktykę zdobyliśmy na wielu kursach i kongresach w różnych ośrodkach akademickich na całym świecie. O naszym rozwoju świadczy bogaty bagaż doświadczeń. Obecnie przeprowadziliśmy około 5000 zabiegów wszczepiania implantów. Podczas wieloletniej pracy lekarz implantolog Krzysztof Sołtyk wraz z zespołem wykonał pełen zakres rekonstrukcji protetycznych, w tym pojedyncze korony na implantach, mosty na implantach oraz protezy. Posiada  doświadczenie w zabiegach rekonstrukcyjnych takich jak podnoszenie dna zatoki szczękowej oraz sterowana regeneracja kości. Jako jedni z nielicznych wykonujemy na implantach korony i mosty w technologii CEREC CAD/CAM – najnowsza, komputerowa technika projektowania uśmiechu. Rozwinęliśmy nasze umiejętności na tyle, że możemy dzielić się wiedzą i doświadczeniami z innymi lekarzami. Od ponad 7 lat prowadzimy i kursy i szkolenia implantologiczne . Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy aktywne implanty szwedzkiej firmy Astra Tech , które pozwalają na wykonywanie implantacji natychmiastowej (umieszczenie implantu zaraz po usunięciu zęba). Dzięki temu możemy znacznie skrócić czas leczenia i uzyskać zdecydowanie lepsze wyniki niż przy innych tradycyjnych systemach.

W klinice SOLDENT z uwzględnieniem jakości i rzetelności wykonujemy pełen zakres zabiegów implantologii stomatologicznej, w tym najbardziej skomplikowane zabiegi implantacji związane z odbudową kości i podnoszeniem dna zatoki.

Naśladując naturę przywracamy radość z uśmiechu

Facebook