parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ canada goose outlet https://www.gasinc.nl

Higiena implantologiczna

„Implanty to najlepsza droga do naturalnego i pięknego uśmiechu,
ale pamiętaj że o sukcesie decyduje również profilaktyka i higiena jamy ustnej”

higiena
Właściwa higiena uzupełnień protetycznych na implantach jest wciąż bardzo ważna. Utrzymanie zębów w czystości zapewni nie tylko wygląd estetyczny ale przede wszystki pozwoli uniknąć stanu zapalnego wokół implantu (tzw. periimplantitis), co w konsekwencji może doprowadzić do obniżenia się linii dziąsła, zaniku kości i odsłonięcia powierzchni implantu. W przypadku wieloletnich zaniedbań i permanentnego stanu zapalnego może dojść nawet do utraty implantu.

Zatem jak należy dbać o higienę:

ZARAZ PO ZABIEGU

Nie płukać ani nie stosować płukanki do ust przez przynajmniej 24 godziny, natomiast zęby ostrożnie szczotkować. Szczoteczki używaj ostrożnie i delikatnie, ale czyszczenie zębów należy przeprowadzać bardzo dokładnie. Czysta jama ustna przyspiesza gojenie.

CZYSZCZENIE ZĘBÓW SZCZOTECZKĄ

Szczotkując zęby, powinno się stosować dwuetapowy system, należy szczotkować zęby od góry do dołu, a następnie od dołu do góry to pomaga usunąć wszelkie pozostałości pokarmu, które mogły utkwić w elementach aparatu. Szczotka powinna zostać ułożona w standardowej, poziomej pozycji. Zęby i dziąsła powinny być czyszczone za pomocą kolistych ruchów.

SKUTECZNIEJSZE CZYSZCZENIE SZCZOTECZKĄ ELEKTRYCZNĄ

Szczególnie polecane są szczotki elektryczne – usuwają więcej płytki nazębnej niż tradycyjne szczotki manualne. Obecnie na rynku dostępne są również szczotki elektryczne z końcówkami przeznaczonymi dla osób noszących aparaty ortodontyczne. Warto wyposażyć się również w irygator – usuwa płytkę nazębną z miejsc wokół aparatów i linii dziąseł przy wykorzystaniu strumienia znajdującego się pod ciśnieniem wody.

higiena-2

MIEJSCA TRUDNO DOSTĘPNE

W trudno dostępnych miejscach pomocne może być użycie wyciorków, szczoteczek jednopęczkowych oraz nici dentystycznej. Szczoteczka do przestrzeni międzyzębowych pozwala doskonale oczyścić trudno dostępną płytkę bakteryjną.

Nitka SUPER FLOSS wyposażona została w sztywny koniec, który ułatwia wprowadzenie nitki pod łuk aparatu. Puszysta część nitki oczyszcza płytkę wokół zamka, natomiast standardowa część nitki oczyszcza płytkę między zębami.

Warto wyposażyć się również w irygator – usuwa płytkę nazębną z miejsc wokół aparatów i linii dziąseł przy wykorzystaniu strumienia wody pod ciśnieniem.

higiena-3

ODWIEDZAJ STOMATOLOGA

Istotnym elementem właściwej profilaktyki są również okresowe wizyty kontrolne: raz na pół roku. Ważne jest natomiast, aby przegląd ten przeprowadzał lekarz zajmujący się implantami, a nie stomatolog ogólny

Podczas kontroli po leczeniu implantologicznym stomatolog ocenia:

  • stan implantu;
  • pracę protetyczną (korony, mostu lub protezy);
  • higienę;

 

W razie potrzeby w klinice SOLDENT można usunąć kamień nazębny.

 

Facebook